31.05.2019 14:20 19 PM

Kolejna ulica w Wejherowie do remontu – to część większego przedsięwzięcia

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W lipcu ma ruszyć remont ulicy Karnowskiego w Wejherowie. To kolejna inwestycja realizowana w ramach budowy nowej drogi wojewódzkiej, która będzie okalać Wejherowo.

W przyszłym tygodniu na teren budowy wchodzi geodeta. Realizacja odbędzie się w czterech etapach – mówi Mariusz Formella, wykonawca inwestycji.

Prace rozpoczną się w lipcu i mają potrwać do października.

W przyszłości to ma być nowy przebieg drogi wojewódzkiej, więc musi mieć odpowiednie parametry – wyjaśnia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Miasto w ramach szerszego planu drogowego zrealizowało już ulice Nadrzeczną, Lelewela, ronda w ciągu ulicy Ofiar Piaśnicy, teraz wykonany zostanie odcinek Karnowskiego do ulicy Przemysłowej.

Zostanie jeszcze do zrobienia odcinek, którego jeszcze dzisiaj nie ma – od ulicy Przemysłowej do drogi krajowej numer 6. Mamy już przygotowaną dokumentację i liczymy na to, że marszałek włączy się we współfinansowanie tego odcinka – dodaje Krzysztof Hildebrandt.

Następnie wykonano Węzeł Działki i dalej droga ma połączyć Sobieskiego ze Strzelecką, więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Budowa ulicy Karnowskiego to koszt blisko 6,5 mln zł; ze środków wojewody udało się uzyskać 2,3 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24