03.06.2019 13:19 0 PM

Oszuści znów podszywają się pod pracowników ZUS

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Podają się za pracowników ZUS, a gdy już dostaną się do domu swojej ofiary, to ją okradają. Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny ostrzega przed oszustami i wyjaśnia, kiedy ich pracownicy mogą zapukać do drzwi płatników.

U 81-letniego mieszkańca Gdańska pojawiły się dwie kobiety podające się za pracownice ZUS, które jakoby chciały sprawdzić, czy otrzymał on tzw. trzynastą emeryturę. Po odwróceniu uwagi okradły go ze wszystkich oszczędności.

Raz jeszcze przypominamy, że wizyty pracowników poza placówkami ZUS odbywają się jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich to kontrola u płatników składek. Prowadzą ja wyłącznie inspektorzy kontroli na podstawie upoważnienia. Jest ona zawsze zapowiadana wcześniej. Inspektor informuje o niej, doręczając zawiadomienie. Przed kontrolą inspektor musi okazać legitymację służbową i upoważnienie do przeprowadzenia kontroli – informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego.

W drugim przypadku ZUS może skontrolować sposób wykorzystania zwolnień lekarskich. W takiej sytuacji pracownik ZUS może przyjść do naszego domu lub innego miejsca, które wskazaliśmy w zwolnieniu jako miejsce pobytu w czasie choroby, i sprawdzić, czy wykonujemy zalecenia lekarskie. Każdy pracownik ZUS przeprowadzający kontrolę posiada legitymację służbową.

W razie wątpliwości co do tożsamości osoby przedstawiającej się jako pracownik ZUS, pod numerem 22 560 16 00 można poprosić o pomoc w zweryfikowaniu sprawy i potwierdzenie tożsamości pracownika.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24