05.06.2019 14:20 15 PM

Już w niedzielę kolejna edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego

Fot. archiwum TTM

Rajd jest okazją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Udział może w nim każdy, organizatorzy zachęcają całe rodziny. W poprzednich edycjach rajdu organizatorzy szacowali liczbę uczestników na 10–12 tysięcy cyklistów.

W tegorocznej 23. edycji Wielkiego Przejazdu Rowerowego pojadą cztery peletony. Starogardzki/Tczewski pojedzie ze Starogardu Gdańskiego przez Tczew, Pszczółki i Pruszcz Gdański do śródmieścia Gdańska. W Peletonie Kartuskim rowerzyści pojadą z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska. Peleton Gdański przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą, a dalej – przez Stogi i Przeróbkę do śródmieścia Gdańska. Peleton Północny startuje Wejherowie – będzie przejeżdżał przez Redę, Rumię, Gdynię i Sopot.

Tradycyjnie – w myśl zasady „koła kółka – jedna spółka”, do przejazdu zapraszani są wszyscy rowerzyści, rolkarze, hulajnożyści, deskorolkarze, wrotkarze, osoby na wózkach inwalidzkich.

Do czterech peletonów tegorocznego przejazdu dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści ze Słupska, Elbląga, Malborka, Lęborka, Kościerzyny i Chojnic. Niezwykle widowiskowy przejazd i połączenie peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Następnie połączony peleton przejedzie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.

Zbiórka peletonu w Wejherowie startuje o godzinie 9:40, w Redzie – o 10:35, a w Rumi – o 11:15.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24