07.06.2019 12:30 0 Gol

Piłkarki Błękitnych dziewiąte w turnieju 'Z podwórka na stadion – o puchar Tymbarku'

Fot. UM Wejherowo

Drużyna dziewcząt U-12 WAPN Błękitni Wejherowo zajęły 9. miejsce finale ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion – o puchar Tymbarku”. Startowało w nim 16 najlepszych drużyn ze wszystkich województw.

Zanim piłkarki zagrały w finale w Warszawie, wygrały eliminacje powiatowe, a następnie wojewódzkie, zdobywając jednocześnie mistrzostwo województwa pomorskiego w swojej kategorii wiekowej – rocznik 2007. W Warszawie po eliminacjach wstępnych osiem najlepszych drużyn awansowało do finału i to one zagrały na Stadionie Narodowym. Błękitne zagrały w finale B na stadionie Legii, w którym bez przegranego meczu zajęły pierwsze miejsce bez utraty bramki w bezpośrednich spotkaniach z drużynami innych miast. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Dziewiąte miejsce zostało wywalczone dopiero w rzutach karnych.

W drużynie cały czas panowała znakomita atmosfera. Wszystkie dziewczęta dały z siebie wszystko, dzięki temu wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń. Dziewczyny są bardzo szybkie i mają świetne strzały, co dobrze rokuje na przyszłość – podkreśla trener drużyny Jakub Dulko, dodając, że na ten sukces złożyła się ciężka praca na treningach. – Niewiele brakowały, aby na turniej ogólnopolski pojechały również dziewczęta młodsze, ale zabrakło odrobiny szczęścia.

Mamy zdolną młodzież i ambitne plany na najbliższe lata, ale czeka nas jeszcze dużo pracy. A jest o co walczyć. Nasze najlepsze zawodniczki zagrają w kadrze województwa. Chcielibyśmy, aby trafiły też do kadry narodowej – mówi trener Tadeusz Ciapa.

Piłkarki otrzymały również podziękowania od władz miasta. Zostały zaproszone do wejherowskiego ratusza.

Jesteśmy dumni, że mamy tak uzdolnione piłkarsko dziewczęta, które znalazły się w pierwszej dziewiątce najlepszych drużyn piłki nożnej w naszym kraju. To znakomita promocja Wejherowa, za którą drużynie, trenerom, zarządowi WAPN Błękitni i rodzicom, bardzo dziękuję – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta. Wszystkie młode piłkarki otrzymały pamiątkowe upominki.

W składzie drużyny U-12 Błękitne, które zagrały w ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion – o puchar Tymbarku” w Warszawie, wystąpiły: Nikola Rykowska – Oliwia Cielecka, Zofia Grzona, Anna Zmudczyńska, Maja Kosyn, Alicja Miszewska, Nina Abe i Amelia German. Trener: Jakub Dulko. Kierownik wyjazdu: Jacek Przybylski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24