10.06.2019 13:18 1 Gol

1200 kolarzy zmierzyło się z trasą Gran Fondo Gdynia

Fot. Pixabay.com

Kolarze Daniel Majkowski i Mirosław Bieniasz byli najszybsi podczas drugiej edycji kolarskiego wyścigu Gran Fondo Gdynia. W tych amatorskich zawodach wystartowało 1200 kolarzy z 19 krajów.

134 i 80 km – z takimi dystansami zmierzyli się kolarze podczas Grand Fondo Gdynia. Ze Skweru Kościuszki wystartowało niemal 1200 kolarzy z 19 krajów.

Przed upływem dwóch godzin na mecie zameldował się pierwszy zawodnik dystansu Medio Fondo (80 km) Mirosław Bieniasz (1:58:03). Wśród kobiet na tym dystansie triumfowała Agata Madej. Sprinterski finisz rozegrał się pomiędzy pierwszymi zawodnikami na dystansie Gran Fondo (134 km). Daniel Majkowski (3:21.17) był o sekundę szybszy od Krzysztofa Paterki (3:21:18). Z kolei samotnie finiszowała zwyciężczyni długiego dystansu Monika Szotowicz.

Mogę z dumą powiedzieć, że wyścig Gran Fondo Gdynia został doceniony przez środowisko kolarskie. W tym roku odnotowaliśmy prawie czterokrotny wzrost liczby uczestników w stosunku do ubiegłorocznej edycji, co dobrze rokuje na przyszłość. Silna obecność zawodników z zagranicy upewnia nas, że rozwijamy się w dobrym kierunku – komentuje Michał Drelich, dyrektor wyścigu.

Dodajmy, że w ramach zawodów zorganizowano też Gran Fondo Kids. Najmłodsi adepci kolarstwa rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych od 5 do 12 lat, a tym samym – na czterech dystansach od 800 do 3200 metrów.

Wprawdzie kurz z dróg już opadł, ale emocje wyścigu utrzymują się jeszcze na wysokim poziomie. Aby nie opadły wraz z kurzem, organizatorzy mają coś na ich podtrzymanie. Znana jest już data kolejnej edycji Gran Fondo Gdynia – to 24 maja 2020 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24