10.06.2019 14:10 0 PM

Uczą się dorosłości. 'Małe miasto' jest teraz w Rumi

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Młodzi rumianie wcielili się w rolę dorosłych. W Powiatowym Zespole nr 2 w Rumi trwa druga edycja projektu "Małe miasto", podczas którego dzieci uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. W przedsięwzięciu uczestniczą przedsiębiorcy reprezentujący różne branże.

Pierwsza edycja przedsięwzięcia odbyła się w styczniu w Wejherowie, pisaliśmy o niej tutaj tutaj. Teraz na jakiś czas w dorosłość wkroczyły dzieci w wieku od 8 do 12 lat z Rumi.

Barista, kominiarz, lodziarz, ogrodnik czy animator dziecięcy – przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw w praktyczny sposób pokazują najmłodszym, jak wygląda wykonywanie poszczególnych zawodów.

Dzieci uczą się tu różnych zawodów, dowiadują się, w jaki sposób zarabiać, wydawać i oszczędzać pieniądze – wyjaśnia Joanna Miszkurka, przedstawicielka fundacji BGK.

W projekcie bierze udział kilkudziesięciu przedsiębiorców, są to przedstawiciele różnych zawodów. Ponad 100 dzieci poznaje różne rodzaje pracy, co ma im pomóc w przyszłości wybrać swoją ścieżkę zawodową.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM vlcsnap-2019Fot. Damian Klechowicz/TTM-06-10-13h19m15s156.png Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Warsztaty kończą się zakupami w sklepie marzeń. Wydarzenie potrwa do 14 czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24