12.06.2019 12:33 0 Gol

Arka się wzmacnia. Antonik piłkarzem żółto-niebieskich

Fot. Arka.gdynia.pl

Na tyle dobrze radził sobie w poprzednim sezonie w II lidze, że zainteresowała się nim ekstraklasowa Arka Gdynia. Kamil Antonik to pierwsze wzmocnienie żółto-niebieskich przed nowym sezonem.

Urodzony 28 listopada 1998 roku w Lubaczowie Kamil Antonik jest prawym pomocnikiem. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole Start Lisie Jamy. Potem była Resovia. W sezonie 2017/2018 był wypożyczony do IV ligowego KS Wiązownica.

W poprzednim sezonie grał regularnie w pierwszym zespole Resovii, która zajęła w II lidze 10. miejsce. Rozegrał 27 spotkań ligowych, strzelając w nich pięć bramek. Ma na koncie też dwa mecze w Pucharze Polski.

Kamil to utalentowany, młody zawodnik. Znam jego potencjał, był obserwowany, stąd nasza determinacja w jego pozyskaniu – mówi dla portalu Arka.gdynia.pl Jacek Zieliński, trener Arki. – Jego przyjście stwarza nam rywalizację na pozycji młodzieżowca. Są także Stępień, Młyński i inni, ale także potrzebują konkurencji i rywalizacji. Cieszę się, że Kamil trafił do nas, mimo że konkurencja do jego pozyskania była silna – podkreśla trener.

Antonik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku, z opcją przedłużenia na kolejny rok. Pierwszą poważną okazję do zaprezentowania swoich piłkarskich umiejętności przed gdyńskimi kibicami pomocnik będzie miał 19 lipca. W pierwszej kolejce Lotto Ekstraklasy Arka u siebie zmierzy się z Jagiellonią Białystok.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24