16.06.2019 14:30 2 raz

Najmłodsi z Nordy z rządowym wsparciem na opiekę

Zdjęcie Ilustracyjne/Pixabay.com

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na edycję 2019 programu „Maluch+” 450 mln zł. Część z tej kwoty trafi do samorządów z Kaszub Północnych.

Celem programu „Maluch+” jest zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki poprzez tworzenie nowych miejsc oraz dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc.

Z dofinansowania skorzysta 11 gmin Pomorskiego. Łącznie otrzymają 7 162 632 złotych na utworzenie 337 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Maluch plus to w skali kraju 450 mln zł. Pomorskie dostaje większą kwotę niż jedna szesnasta dlatego, że jesteśmy województwem z najlepszym wynikiem dzietności w kraju – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich, gratulując samorządowcom otrzymania dotacji.

Gmina Puck otrzymała dofinansowanie w kwocie 139 tysięcy złotych na żłobek, gdzie opiekę znajdzie 35 dzieci.

Środki z rządowego programu trafią też do gminy Krokowa – aż 656 tysięcy złotych – również na żłobek, gdzie z kolei opiekę znajdzie 36 najmłodszych mieszkańców regionu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24