18.06.2019 08:36 0 mike

Wejherowski chór wyśpiewał Złoty Dyplom i nagrodę specjalną w Koszalinie

Źródło: Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie/Facebook

Duży sukces odnieśli członkowie Chóru Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Podczas V Bałtyckiego Konkursu Chórów „Pomerania Cantat” wejherowscy uczniowie zdobyli Złoty Dyplom i nagrodę specjalną.

Impreza odbyła się w miniony weekend (15–16 czerwca) w Koszalinie. W gmachu Filharmonii Koszalińskiej śpiewacy rywalizowali w pięciu kategoriach: chórów szkolnych (do 19. roku życia); chórów dorosłych (powyżej 18. roku życia); chórów seniorów (powyżej 60. roku życia); otwartej wiekowo (członkowie spoza powyższych kategorii wiekowych); zespołów wokalnych (kategoria otwarta wiekowo, maksymalnie 12 członków). Wejherowski chór pod kierunkiem Aleksandry Janus odniósł sukces, startując w pierwszej z wymienionych kategorii.

Wymogi konkursowe zakładały, że we wszystkich kategoriach zespoły przygotowują do oceny jury program składający się z pieśni, z których co najmniej dwie będą śpiewane a cappella. Na scenie ustawiono fortepian. Łączny czas pobytu zespołu na scenie nie mógł przekraczać 15 minut.

Źródło: Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie/Facebook

Łącznie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 18 amatorskich chórów z całej Polski. Konkurs jest organizowany corocznie, w Koszalinie i Słupsku. Ze względu na jubileusz 200. urodzin Stanisława Moniuszki, zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymywali Laur Moniuszkowski za najlepsze wykonanie kompozycji tego artysty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24