19.06.2019 13:45 8 mike

Przyszli fachowcy będą się kształcić w nowych pracowniach

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Sprzęt najwyższej klasy i dodatkowe możliwości. We wtorek (18 czerwca), w wejherowskiej „Samochodówce” otwarto kolejne pracownie. Łączna wartość projektu to ponad siedem milionów złotych.

Uczniowie „Samochodówki” będą mogli korzystać z sześciu kolejnych pracowni. To ważny moment dla uczniów placówki, którzy teraz teorię będą mogli poznawać także w praktyce.

Są to pracownie głównie dedykowane branży motoryzacyjnej. Skupiliśmy się głównie na elektronice, elektrotechnice, automatyce, pneumatyce, a także na zespołach peryferyjnych samochodów, takich jak układy klimatyzacji. Jest też bardzo ładna sala komunikacji językowej – wymienia Anna Wilk, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie.

To historyczny skok w rozwoju tego szkolnictwa. W ramach przedsięwzięcia dla województwa pomorskiego pozyskaliśmy z funduszy europejskich 28 milionów złotych. Każda złotówka włożona w proces kształcenia zwraca się 100-krotnie. Jeżeli będziemy mieli dobrze wykształconych i wykwalifikowanych młodych ludzi, to poradzą sobie oni na rynku pracy. To również zysk dla mieszkańców i odbiorców usług – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Wyposażenie sal znacząco wpłynie na poszerzenie oferty kształcenia szkoły. W otwarciu nowych pracowni uczestniczyli samorządowcy, dyrekcja, uczniowie, a także absolwenci i pracownicy szkoły. Korzystając z okazji, dyrektor placówki pochwaliła się dotychczasowymi osiągnięciami uczniów, które widoczne są nie tylko w powiecie czy województwie, ale także w skali kraju. Na uwagę zasługuje również wysoka zdawalność podczas egzaminów zawodowych.

Mamy już po raz drugi finalistę, czyli ucznia, który dostał się do ścisłej dziesiątki najlepszych „samochodziarzy” w Polsce. Wyniki zdawalności na egzaminach kwalifikacyjnych są wysokie, bo w granicach 90 procent. Mam nadzieję, że nasze wymarzone 100 procent wreszcie uda się nam osiągnąć – podsumowuje Anna Wilk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24