01.07.2019 09:00 2 mike

Wejherowska 'Jamajka' doczekała się nowej nawierzchni

Fot. TTM

Nowa sztuczna nawierzchnia, nowe bramki czy odwodnienie – przy ulicy Partyzantów w Wejherowie oddano do użytku po przebudowie boisko „Jamajka”. Inwestycja została sfinansowana z budżetu miasta, a jej koszt to 380 tysięcy złotych.

To boisko funkcjonuje już od kilkunastu lat, wcześniej była na nim sztuczna trawa. Jednak, jak wiadomo, wszystko się zużywa. Boisko było bardzo intensywnie eksploatowane. Sport w Wejherowie bardzo się rozwija, a my próbujemy bardzo mocno go wspomagać. To boisko wymagało remontu, więc znaleźliśmy pieniądze w budżecie – 380 tysięcy złotych, na nową sztuczną trawę, odwodnienie, nowe bramki. W międzyczasie odmalowano siedziska. Tym sposobem mamy nową jakość – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta Wejherowa.

Boisko jest dostępne dla każdego. Na jego nowej murawie często będą gościć młodzi adepci Wejherowskiej Akademii Piłki Nożnej „Błękitni” Wejherowo, którzy nie kryją swojej radości.

Przede wszystkim bardzo się cieszymy my, jako „Błękitni”, ale myślę, że całe środowisko piłkarskie ma powody do radości. Na pewno jako akademia będziemy mieć lepsze warunki do treningów i rozwoju – zaznacza Dariusz German, prezes Wejherowskiej Akademii Piłki Nożnej „Błękitni” Wejherowo.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Dzięki wprowadzonym zmianom, wszyscy użytkownicy „Jamajki” będą czerpać jeszcze więcej przyjemności z gry.

W porównaniu z tym, co było, jest bardzo duża różnica. Linie boczne boiska stworzono według regulaminów i zasad Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tej chwili boisko spełnia wszystkie normy konieczne do rozgrywania meczów – podsumowuje Dariusz German.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24