02.07.2019 14:00 0 Kwt/mat.prasowe

Gdynia zamieniła się w muzyczną stolicę Polski

Fot. archiwum

Do rozpoczęcia Open'er Festival pozostały już nie dni, lecz godziny. Pierwsze karnety zostały już wymienione na festiwalowe opaski. Gdynia przez najbliższe dni będzie muzyczną stolicą Polski. Na pięciu scenach wystąpią m.in.: Travis Scott, A$AP ROCKY, Kylie Minogue, The Smashing Pumpkins czy Lana Del Ray. Na uczestników festiwalu czekać będą też inne atrakcje, jak różnego rodzaju strefy uruchomione przez miasto.

Open'er Festival rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 6 lipca. Open'er to nie tylko muzyka, ale także festiwalowe miasteczko, czyli pięć scen muzycznych, namiot teatralny, strefy z jedzeniem, miejsca relaksu i rozrywki, pole namiotowe czy parkingi. Festiwal zagości nie tylko na Babich Dołach, ale także w centrum miasta.

Fot. Anna Kwiatkowska/archiwum

Gdynia Open Stage

U stóp Kamiennej Góry, na trawniku rozciągającym się pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym, wszyscy gdynianie i turyści mogą usłyszeć wybranych artystów występujących na tegorocznym festiwalu Open’er. Wstęp wolny.

Strefa miasta

Na wystawie Muzeum Emigracji pokazana zostanie kobieca siła. Inspiracją jest Dżennet Dżabagi-Skibniewska, muzułmanka, uchodźczyni i patriotka – prawdziwa Superbohaterka. Losy i postawę Dżennet poddali w strefie interpretacji współcześni artyści. Wizyta w Strefie Gdynia to okazja do obejrzenia filmu animowanego Tomasza Popakula, murali Agi Bartosz, krótkich tekstów literackich Barbary Klickiej, Szczepana Kopyta, Natalii Malek i Jakobe Mansztajna, opracowanych graficznie przez Mateusza Żywickiego oraz „live drawingu” Mariusza Tarkawiana. Ponadto charakterystyczny, różowy pawilon to również laboratorium działań twórczych i strefa czytelnika.

Kids Zone

W stacji kosmicznej osadzonej w odległej galaktyce najmłodszych czeka tworzenie własnego mikrokosmosu, nauka języka ufoludków, kosmiczny VR. Do tego zabawy formą, kształtem, fakturą, strefa motosensoryczna i wiele więcej! Codziennie od godz. 15:00 do 24:00 (dzieci i ich opiekunowie). Współpraca: Centrum Nauki EXPERYMENT.

Gdyńska Strefa Sportu

W tej strefie czekają codzienne lekcje jogi i zumby, siatkówka, piłka nożna i koszykówka. Do wyboru są również trening na trickboardzie, gra w speedmintona czy zabawa w roundnet. Natomiast w strefie Chillout będzie można zregenerować swe siły na leżakach i poduchach napełnianych powietrzem.

Gdynia Design Days

W sobotę 6 lipca przewodnicy GDD podczas godzinnego oprowadzania pokażą najciekawsze projekty z ponad 20 wystaw prezentowanych na terenie PPNT Gdynia. Start na dziedzińcu przed budynkiem nr III PPNT Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, Redłowo): tura I: start 12.00 / tura II: start 13.00 / tura III: start 14.00 / tura IV: start 15.00.

Oprowadzanie w j. polskim i angielskim.

Mat. pras.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24