06.07.2019 13:01 0 Kwt/mat. pras.

Internet ułatwia życie Polakom

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Z internetu korzysta ponad 80 proc. Polaków. Prawie 90 proc. z nich uważa, że dzięki dostępowi do sieci ich życie jest łatwiejsze – wynika z badania „Internet w życiu Polaków”, przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji.

Internet jest szczególnie istotny dla mieszkańców terenów wiejskich oraz małych i średnich miast.

Dla dziewięciu z dziesięciu (89 proc.) Internet to po prostu „ułatwiacz” życia. Dotyczy to przede wszystkim komunikacji z innymi ludźmi, usług bankowych, dostępu do najnowszych wiadomości oraz edukacji. Blisko 70 proc. polskich internautów – jeśli to możliwe - wszystkie sprawy załatwia online – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Osoby mieszkające na wsi i w małych miastach nie wyobrażają sobie dnia bez internetu, a tylko co piąty wykorzystuje sieć wyłącznie w celach służbowych.

O tym, że Polacy coraz chętniej korzystają z internetu, a przede wszystkim z e-usług, przekonujemy się na co dzień. Najlepszy dowód to liczby. Tylko w pierwszych sześciu miesiącach tego roku ponad 1 250 000 Polaków założyło Profil Zaufany. To dotychczasowy rekord, a na tym nie koniec – powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – W ciągu pierwszej połowy tego roku Polacy zgłosili narodziny niemal 20 tysięcy dzieci, wysłali ponad 220 tysięcy pism do urzędów, złożyli niemal 75 tysięcy wniosków o dowód osobisty, a ponad 27 tysięcy razy skorzystali z usługi meldunkowej. Wszystko to bez wizyty w urzędzie – w pełni online.

Polacy mają poczucie, że wiele spraw urzędowych można załatwić przez internet. Bardzo często surfując w sieci, korzystają z telefonów komórkowych (86 proc. korzystających).

Internet mobilny najczęściej jest wykorzystywany przez mieszkańców wsi. Z internetu stacjonarnego najczęściej za to korzystamy w miejscach pracy.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24