08.07.2019 09:30 0 raz

Redzka ‘dwójka’ od września na miarę XXI wieku

fot, UM Reda

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 Redzie od nowego roku szkolnego wiedzę zdobywać będą w odnowionej placówce. Mija rok od rozpoczęcia rozbudowy „dwójki”, a co za tym idzie, widać już pierwsze efekty prowadzonych prac.

Zbliża się finał rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie. Jak podkreślają miejscowi urzędnicy, równo rok po wyburzeniu starego budynku zakończono odbiory techniczne rozbudowanej części placówki.

Przy okazji oddania tego budynku, robimy również przemieszczenia w całej szkole - powiedziała Iwona Nowicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie. - Uzyskujemy siedem pełnowymiarowych gabinetów, ale oprócz tego pomieszczenia biurowe. Mamy toalety na każdym piętrze, czego wcześniej nie było. Mamy piękną, nową bibliotekę.

W związku z prowadzoną przebudową i zakończonymi remontami zmieniły się ilość i układ pomieszczeń szkoły.

Placówka zyskała m.in.: siedem dodatkowych sal do zajęć dydaktycznych; nową bibliotekę; świetlicę w miejscu dawnej biblioteki; pokój nauczycielski w miejscu dawnej sali lekcyjnej; windę dla osób niepełnosprawnych; szatnię dla uczniów; trzy pomieszczenia do pracy indywidualnej oraz zaplecze gospodarcze oraz socjalne dla pracowników obsługi szkoły.

Wśród nowych gabinetów znajdą się m. in. pracownia przyrodnicza i fizyko-chemiczna; plastyczno-techniczna, a także komputerowa.

Przedstawiciele redzkiego ratusza podkreślają, że w ramach inwestycji powstał zupełnie nowy budynek, który jest nowoczesny i przestronny, a dodatkowo spełnia wszystkie wymogi.

To obiekt na miarę XXI wieku - dodał Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24