13.07.2019 09:30 3 raz

Gdynianie oddychają najczystszym powietrzem

fot. gdynia.pl

Podsumowano wyniki pomiarów jakości powietrza za miniony sezon grzewczy, czyli od października do końca marca tego roku. Okazuje się, że stan powietrza w Gdyni należy do najlepszych w kraju, co potwierdzają dane z rozbudowanej sieci mierników jakości powietrza.

Stan powietrza monitoruje na bieżąco 16 urządzeń – poinformowała Grażyna Pilarczyk z gdyńskiego magistratu. - Wszystkie urządzenia pracują non-stop, a aktualny stan powietrza można łatwo sprawdzić na internetowej mapie, dostępnej pod adresem: www.powietrze.gdynia.pl. Odczyty potwierdzają, że mieszkańcy Gdyni oddychają czystym powietrzem.

Z danych wynika, że w średnia liczba dni, w których odczyty stacji pomiarowych pokazywały jakość powietrza jako dobrą i bardzo dobrą wynosi dla całej Gdyni to aż 147 dni. Przez 81 procent dni całego jesienno-zimowego półrocza stan powietrza w Gdyni był bardzo dobry i dobry.

Najlepsze wskaźniki odnotowane zostały na Dąbrowie (98 procent dni z powietrzem bardzo dobrym i dobrym) na Pogórzu (97 procent dni z powietrzem bardzo dobrym i dobrym) i w Śródmieściu (94 procent dni z powietrzem bardzo dobrym i dobrym).

Z kolei najwięcej dni z jakością powietrza złą i bardzo złą odnotował miernik na skrzyżowaniu ul. Pucka-Unruga na Pogórzu – takich dni odnotowano tam dwanaście. Pięć dni z powietrzem złym i jeden dzień z powietrzem bardzo złym odnotował z kolei miernik przy ulicy Sandomierskiej w Małym Kacku.

Pozostałe stacje nie wykazały przekroczenia norm jakości powietrza lub wystąpiło to incydentalnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24