13.07.2019 13:30 3 raz/pomorskie.eu

Film o stoczniowcach niebawem pojawi się na dużym ekranie

źródło: pomorskie.eu

Zakończyły się zdjęcia do filmu dokumentalnego „Stoczniowcy. Ludzie z tła". Jego bohaterami są byli pracownicy Stoczni Gdańskiej, uczestnicy przełomowych dla Polski i świata wydarzeń lat 1970-1980.

Jak podaje serwis prasowy województwa pomorskiego, bohaterami filmu dokumentalnego „Stoczniowcy. Ludzie z tła" są zwyczajni, choć jednocześnie wyjątkowi ludzie – świadkowie i uczestnicy protestów robotniczych w grudniu 1970 r. oraz strajku w sierpniu 1980 r.

Nigdy nie upominali się o tytuły, nie trafili też na strony gazet. Niesłusznie! Tak samo wiele ryzykując, stawali ramię w ramię z ludźmi, którzy stali się później rozpoznawalnymi na całym świecie symbolami ich wspólnej walki. O nich samych świat zapomniał. Tym filmem chcemy wyrazić nasz szacunek za to, co dla nas wszystkich wtedy zrobili – mówi reżyser filmu Marek Osiecimski.

Bohaterowie filmu zabierają również głos w ważnej dyskusji o dziedzictwie niematerialnym wydarzeń na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. Wypowiadają się zarówno na temat przeszłości, teraźniejszości, jak i przyszłości miejsca, w którym spędzili całe swoje zawodowe życie.

Premiera filmu odbędzie się podczas obchodów 39. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24