10.07.2019 14:10 0 amb/BLMW

Lecieli z sercem do przeszczepu

Źródło: BLMW

To kolejny ważny lot Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Załoga samolotu transportowego Bryza przetransportowała zespół lekarzy z organem do przeszczepu z podpoznańskich Krzesin do Gdańska.

W nocy z wtorku na środę, 9/10 lipca miał miejsce kolejny lot w ramach „Akcji Serce”.

We wtorek (9 lipca) Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu organu, przeznaczonego do przeszczepu, w ramach procedur "Akcji Serce". Z prośbą o pomoc zwróciła się Klinika Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej w Gdańsku. Do zadania wytypowano załogę samolotu transportowo-desantowego M28B, z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni-Babich Dołów – informuje Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Lot do Krzesin trwał ponad godzinę, stamtąd Bryza wystartowała przed godziną 7:00, a przed 8:00 wylądowała z personelem medycznym i organem przeznaczonym do przeszczepu w Gdańsku-Rębiechowie. Tu medycy z cennym ładunkiem udali się do gdańskiej kliniki, gdzie już oczekiwał pacjent.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w "Akcji Serce" od 2007 roku. W tym roku załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała takie zadanie już po raz szósty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24