11.07.2019 13:06 8 raz

Piratów drogowych w regionie nie brakuje, posypały się mandaty

źródło: KPP Wejherowo

We wtorek 9 lipca policjanci z drogówki przeprowadzili na ulicach powiatu wejherowskiego działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Jak się okazało amatorów szybkiej jazdy nie brakuje – stróże prawa „wlepili” kilkadziesiąt mandatów.

Celem działań „Kaskadowy pomiar prędkości” było m.in. egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczenia prędkości oraz uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. W trakcie prowadzonych kontroli policjanci drogówki sprawdzali też trzeźwość kierujących pojazdami, a także sprawdzali w jaki sposób są przewożone dzieci oraz czy podróżujący stosują się do przepisów i zapinają pasy bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonej akcji mundurowi biorący udział w działaniach ukarali mandatami 30 kierujących, którzy poruszając się po drogach powiatu przekroczyli dopuszczalną prędkość, dwóm kierującym zatrzymano prawo jazdy – poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Wejherowscy policjanci przypominają, że jazda z nadmierną prędkością powoduje, że zadania stojące przed kierowcą stają się trudniejsze. Kierowca ma mniej czasu na prawidłową ocenę sytuacji, droga hamowania wydłuża się, a na pojazd działają znacznie większe siły, mogące spowodować utratę kontroli. Jazda z nadmierną prędkością zwiększa ryzyko śmierci oraz ciężkich obrażeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24