14.07.2019 12:10 5 raz

Policja skuteczniej będzie walczyć z trucicielami

fot. KWP Gdańsk

Policjanci z regionu otrzymali specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu będą skuteczniej dbać o jakość powietrza, którym oddychamy. A dokładnie urządzenia służące m.in. do kontroli spalin i dymu.

W pierwszej połowie lipca Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Maciej Kazienko uroczyście przekazali specjalistyczny sprzęt policyjny. Jedno z urządzeń trafiło do wejherowskich stróżów prawa.

Są to sonometry, analizatory spalin i dymomierzy zakupiony dla dziewięciu jednostek policji województwa pomorskiego. Przedmiotowy sprzęt zakupiony został w ramach projektu pn. „Ekopolicja 2019-wsparcie monitoringu środowiska w eliminacji zagrożeń dla jakości powietrza, wód i gleby na terenie województwa pomorskiego”. Jest to efekt zawartej w lutym br. umowy z WFOŚiGW w Gdańsku – podają pomorscy policjanci.

Sprzęt odebrali Komendanci oraz naczelnicy Wydziałów Ruchu Drogowego m.in. z Gdyni oraz Wejherowa.

Łączna wartość zakupionego sprzętu wyniosła ponad 281,7 tysiąca złotych, z czego dotacja WFOŚ wyniosła 200 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24