15.07.2019 10:24 2 gol

Superpuchar Polski wrócił nad morze

zdj. lechia.pl

Piłkarze Lechii Gdańsk poprzedni sezon zakończyli zdobyciem Pucharu Polski, a nowy rozpoczęli od wywalczenia pucharu. W meczu o Superpuchar Polski biało-zieloni pokonali aktualne mistrza kraju Piast Gliwice 3:1.

Cieszę się z postawy zawodników, z ich nastawienia do meczu i konsekwencji. Widać, że ta drużyna jest bardzo świadoma. Jestem zadowolony, bo nie jest łatwo wygrać na terenie mistrza Polski. Teraz krótka radość i szykujemy się do kolejnego meczu – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

Biało-zieloni na stadionie aktualnego mistrza Polski już po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Wynik meczu w 120 sekundzie otworzył Lukas Haraslin. Pomocnik wykorzystał świetne dośrodkowanie Zarko Udovicicia. W 21. minucie po akcji Lechii prawym skrzydłem błąd popełnił golkiper Piasta. Do futbolówki dopadł Maciej Gajos, który podał do Jarosława Kubickiego. Środkowy pomocnik gdańszczan piorunującym uderzeniem z linii pola karnego pokonał Jakuba Szmatułę i podwyższył prowadzenie Lechii.

Po zmianie stron bardzo szybko, bo już w 47. minucie, zawodnicy Piotr Stokowca zadali kolejny trzeci cios. Fatalny błąd popełnił Joel Valencia. Do piłki dopadł Haraslin i sprytnym strzałem od słupka pokonał Szmatułę.

Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem w 68 min. Gola zdobył Patryk Sokołowski. Tym samym Superpuchar Polski powrócił do Trójmiasta. Przypomnijmy, że w 2017 i 2018 roku wywalczyła go Arka Gdynia dwukrotnie pokonując Legię Warszawa. Dwa lata temu po serii rzutów karnych, a przed rokiem w regulaminowym czasie gry.

W najbliższy piątek gdańszczanie zainaugurują kolejny sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W piątek, 19 lipca, w 1. kolejce PKO Ekstraklasy na wyjeździe zmierzą się z beniaminkiem ŁKS-em Łódź.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2) Bramki: Patryk Sokołowski (68) - Lukas Haraslin (2, 47), Jarosław Kubicki (21) Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Mikkel Kirkeskov - Gerard Badía, Tom Hateley (62. Patryk Sokołowski), Sebastian Milewski (90. Uros Korun), Jorge Felix (83. Martin Konczkowski), Jakub Holubek (46. Joel Valencia) - Piotr Parzyszek (62. Dani Aquino)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Mario Maloca, Błażej Augustyn, Filip Mladenović (88. Michał Nalepa) - Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (73. Tomasz Makowski), Daniel Łukasik - Lukas Haraslin (66. Sławomir Peszko), Flavio Paixao (59. Artur Sobiech), Zarko Udovicić (90+6. Egy Maulana Vikri).