20.07.2019 13:00 0 Kwt/UM Wejherowo

Zgłoś swoją pracę do tegorocznej edycji konkursu 'Powiew Weny'

źródło: wejherowo.pl/archiwum

"Czas to szansa dla wolności" to słowa które stały się mottem tegorocznego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest zarówno do debiutantów jak i dojrzałych autorów, mieszkających na terenie województwa pomorskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie organizuje XIV edycję Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”.

Celem konkursu jest inspiracja i popularyzacja twórców literatury, ujawnienie ich talentów oraz stworzenie możliwości publikacji najlepszych utworów. Konkurs rozgrywany jest w dwóch grupach wiekowych: A - od 16 do 19 lat oraz B - od 20 lat. W grupie wiekowej „B” obowiązują dwie kategorie: proza i poezja. Natomiast w grupie wiekowej „A” obowiązuje tylko jedna kategoria, w której można przedstawiać utwory poetyckie lub prozatorskie – informuje UM Wejherowo.

Każda chętna osoba może przysłać utwory literackie nawiązujące do motta konkursu w jednej z dwóch kategorii: proza: gatunek dowolny - do 10 stron maszynopisu oraz poezja: należy przedstawić 3 utwory poetyckie.

Nagradzane będą zwłaszcza nowoczesne rozwiązania leksykalne i interesujące formy poetyckie. Każdy uczestnik może nadesłać na konkurs tylko jedną pracę. Motto konkursu ma stanowić dla autorów inspirację. Ich prace mogą bezpośrednio lub metaforycznie nawiązywać do tematu wolności, w tym do obchodów 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Utwory nadesłane na konkurs nie mogą być wcześniej nagradzane w innych konkursach ani publikowane – dodają organizatorzy konkursu.

Prace należy dostarczyć w 3 egzemplarzach maszynopisu oraz dodatkowo w wersji elektronicznej na dowolnym nośników lub przesłać pod adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kaszubska 14, 84-200 Wejherowo, z dopiskiem: ,,Powiew Weny” - w terminie do 7 października 2019 roku. Do pracy w osobnej, zaklejonej kopercie, opatrzonej tym samym godłem, należy załączyć wypełniony formularz konkursowy zawierający m.in. dane osobowe autora oraz stosowne zgody.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w listopadzie 2019 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24