17.07.2019 11:45 1 raz

Redzka aplikacja ‘Blisko’ będzie miała nowe funkcje

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Gdzie spędzić weekend? Czy drogi są przejezdne? Zbliża się nawałnica? A może… kiedy wystawić kosz na śmieci? Odpowiedzi na te pytania mieszkać Redy mogą znaleźć w telefonie komórkowym. Miejscowi samorządowcy przypominają, że od roku w mieście działa bezpłatna aplikacja „Blisko”, a od sierpnia zostanie wzbogacona o nowe funkcje.

Jak wyjaśniają redzcy urzędnicy, za pomocą aplikacji mieszkańcy Redy, którzy zainstalują ją w swoich smartfonach, w kilka sekund dowiedzą się o nadchodzących wydarzeniach lub zagrożeniach.

Aplikacja „Blisko” to jeden z elementów systemu wczesnego ostrzegania SISMS, za pomocą którego można otrzymać informacje, dotyczące m.in. występujących niepokojących zdarzeń czy spraw, które interesują mieszkańców – opisują. - Do zarejestrowanej osoby wysyłane jest ostrzeżenie lub inne informacje o zagrożeniach. Oprócz ostrzeżeń, użytkownik aplikacji „Blisko” może otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach w mieście, związanych z kulturą, sportem, utrudnieniami komunikacyjnymi czy sprawami społecznymi.

Aplikację można pobrać z tej strony, a następnie należy wpisać miejscowość.

Obecnie uruchamiamy w aplikacji nowy serwis, dotyczący gospodarki odpadami na terenie Redy. Od sierpnia 2019 r. mieszkańcy będą mogli na bieżąco otrzymywać informacje o harmonogramie wywozu odpadów komunalnych, o terminach tzw. wystawek czy płatności za śmieci – dodają przedstawiciele ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24