20.07.2019 08:35 0 Kwt/mat.prasowe

Mieszkanki Redy będą mogły skorzystać z darmowej mammografii

mat.prasowe

W lipcu będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Organizatorzy zapraszają wszystkie kobiety w wieku 50–69 lat.

Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu z innymi państwami, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70% uprawnionych pań.

Mimo że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – dodaje.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy gdy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie odbędzie się w poniedziałek (22 lipca) w godzinach od 10.00 do 16.00 na placu przy Zespole Szkół nr 1, ul. Łąkowa 36/38.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie internetowej.

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24