19.07.2019 11:20 1 Gol

Z 'Jagą' Arka powalczy o pierwsze punkty

Fot. arka.gdynia.pl

Jagiellonia Białystok to pierwszy rywal Arki Gdynia w sezonie 2019/2020 w PKO Ekstraklasie. Spotkanie otwierające 1. kolejkę rozpocznie się w piątek (19 lipca) o godz. 18 przy ul. Olimpijskiej w Gdyni.

Cel sportowy na te rozgrywki to przede wszystkim poprawa sytuacji w kontekście poprzedniego sezonu. Brzmi to lakonicznie, nie mniej jednak celujemy w wyższe lokaty niż tą, którą osiągnęliśmy – mówił na przedsezonowej konferencji prasowej Wojciech Pertkiewicz, prezes zarządu gdyńskiego klubu.

Przypomnijmy, że w poprzednich rozgrywkach żółto-niebiescy zajęli 13. miejsce mając dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Doszliśmy do wniosku, że będziemy gratyfikować zawodników premiami w zależności od zajmowanego miejsca i zdobyczy punktowych. Minimalnym krokiem będzie zajęcie lokaty 12. w PKO Ekstraklasie, a każde miejsce wyżej będzie tak jak wspomniałem dodatkowo gratyfikowane – zdradza prezes.

Z kolei szkoleniowiec gdynian przyznał, że jest bardzo zadowolony z przebiegi okresu przygotowawczego.

Wykonaliśmy dobrą pracę, zwiększyliśmy obciążenia treningowe, ponieważ odegra ono kluczową rolę w tym sezonie. Arka nie może odstawać od najlepszych drużyn w naszej lidze – podkreślał Jacek Zieliński. - Wszyscy zawodnicy byli pod stałą kontrolą – uważam,że jesteśmy dobrze przygotowani do piątkowego meczu. Na tą chwilę najbardziej potrzebujemy czasu na zgranie. Mamy 6 młodzieżowców i jest to wystarczająca ilość – dodał trener.

Zieliński podczas konferencji również podkreślił, że Arkę w nowym sezonie interesuje zajęcie wyższego miejsca niż to w poprzednich rozgrywkach.

A pierwsza ósemka wpisuje się w tą deklarację – mówił szkoleniowiec, który także odniósł się do inauguracyjnego meczu. - Jagiellonia to ostatnio zespół top 5 Ekstraklasy. To dobrze, że gramy z takim zespołem. Poziom motywacji idzie w górę, kibice przyjdą chętnie na taki mecz, a my chcemy się dobrze zaprezentować przed własną publicznością. Przeciwnik nie jest łatwy, gra dobrą piłkę, dokonała ciekawych transferów jakościowych.

Początek piątkowego spotkania z Jagiellonią o godz. 18.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24