20.07.2019 09:13 24 Kwt/KWP Gdańsk

Na Pomorzu powstała policyjna grupa "Speed"

źródło: KWP Gdańsk

W piątek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyło się oficjalne przedstawienie pomorskiego Zespołu SPEED – grupy policjantów ruchu drogowego do zadań specjalnych. W skład grupy weszli wytypowani policjanci komórek ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych województwa pomorskiego. Wytypowani policjanci mają do dyspozycji auta marki BMW z 300-konnym silnikiem i wideorejestratorami.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski powołał pomorski zespół „Speed”.

  • Celem powołania zespołu jest m.in. zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, których głównymi przyczynami są przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszenie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego, zdecydowana reakcja na zachowania kierujących stanowiące zagrożenia w ruchu drogowym, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości oraz uświadomienie ich w zakresie jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Mundurowi będą mieli także za zadanie ujawnianie kierujących bez uprawnień, bądź niestosujących się do obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów - informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych.

Pomorska grupa "Speed" ma do dyspozycji aż 10 radiowozów, znaczna część z nich jest nieoznakowana.

źródło: KWP Gdańsk

źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24