26.07.2019 08:00 13 Kwt/KWP Gdańsk

Policjanci sprawdzają prędkość na krajowej szóstce

Źródło: KWP Gdańsk

W piątek (26 lipca) pomorscy policjanci sprawdzają prędkość kierowców na krajowej szóstce. W działaniach wezmą udział policjanci należący do zespołu „Speed”.

Celem badania prędkości jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze i egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów. Mundurowi mają w tym dniu uświadamiać kierujących, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci.

Droga krajowa nr 6 łączy nasze województwo z zachodem Polski. Duże natężenie ruchu, pośpiech oraz brawura doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dlatego 26 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których głównym celem będzie zmniejszenie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Funkcjonariusze zastosują kaskadowy pomiar prędkości, co oznacza, że mijając kontrolę prędkości, możemy się spodziewać następnej, statycznej, z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości, lub dynamicznej, z wykorzystaniem wideorejestratora zainstalowanego w nieoznakowanym radiowozie – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

W akcję zaangażowani są mundurowi należący do pomorskiej grupy "Speed". Zespół policjantów zwraca szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszenie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego.

Tylko w te wakacje w całej Polsce doszło do 270 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24