30.07.2019 13:55 5 Kwt/KWP Gdańsk

Władysławowo: Sterroryzował sprzedawców i okradł sklep. Zatrzymano go dopiero w Ciechanowie

Źródło: KWP Gdańsk

W poniedziałkowy poranek (22 lipca) we Władysławowie doszło do napadu na sklep. Osiemnastolatek sterroryzował ekspedientów przedmiotem przypominającym pistolet, ukradł pieniądze i papierosy, a następnie uciekł. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki wspólnym działaniom puckich policjantów i antyterrorystów z Radomia.

Kryminalni z Pucka, przy wsparciu antyterrorystów z Radomia, zatrzymali w Ciechanowie mężczyznę podejrzewanego o napad na sklep we Władysławowie. W trakcie dokonania przestępstwa był on ubrany w kominiarkę.

Do rozwiązania tej sprawy zostali skierowani funkcjonariusze wydziału kryminalnego puckiej jednostki. Policjanci działali wielotorowo, przesłuchiwali świadków, zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i prowadzili wzmożone działania operacyjne. Praca policjantów doprowadziła do Ciechanowa, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 18-latka podejrzanego o ten czyn. Podczas przeszukania mieszkania sprawcy, mundurowi odzyskali część skradzionych w sklepie pieniędzy i papierosów – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, między innymi dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Zatrzymany przyznał się winy i został aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 15 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24