01.08.2019 11:20 8 Kwt/KWP Gdańsk

Umówiła się na randkę i… wyłudziła kilkanaście tysięcy złotych

Fot. archiwum

Odpowiedzialności nie uniknie 23-latka, która wyłudziła kilkanaście tysięcy złotych. Schemat jej działania był prosty. Kobieta najpierw dodała na jednym z portali towarzyskich ogłoszenie, następnie umówiła się z mężczyzną, a później, grożąc mu, wyłudziła pieniądze.

Mężczyzna zgłosił się do jednego z komisariatów w Gdańsku. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że kobieta miała kierować w jego kierunku groźby i zamierzała wyłudzić pieniądze.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili korespondencję pokrzywdzonego z kobietą. Jak się okazało, 23-latka na jednym z portali randkowych dodała ogłoszenie, spotkała się z pokrzywdzonym i po tym, jak się rozstali, zażądała od niego kilkunastu tysięcy złotych. Kobieta zagroziła, że przekaże rodzinie mężczyzny jego nagie zdjęcia. Mężczyzna przelał pieniądze na wskazane konto, jednak dla kobiety była to suma niewystarczająca i zażądała kolejnej kwoty. Tym razem jednak pokrzywdzony zawiadomił już policję – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Kryminalni zaangażowani w sprawę sprawdzili połączenia i korespondencję oraz wszystkie informacje związane z tym zdarzeniem. W wyniku ich działań zatrzymano 23-latkę. Kobieta usłyszała również zarzuty stosowania groźby i zmuszenia innej osoby do określonego zachowania, grozi jej do 3 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24