06.08.2019 08:30 3 mike/KPP Wejherowo

Wyłudzali pożyczki, grozi im osiem lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Dwóch mężczyzn – mieszkańców powiatu wejherowskiego – wyłudziło po kilka tysięcy złotych, posługując się sfałszowanymi oświadczeniami o zatrudnieniu. Podejrzani trafili już w ręce wejherowskich kryminalnych. Obu zatrzymanym grozi do ośmiu lat więzienia.

Zdobycie dodatkowej gotówki, zwłaszcza w firmach udzielających krótkoterminowych pożyczek, nie jest obecnie skomplikowane. Również placówki bankowe, walcząc o klienta, często decydują się na zmniejszenie wymogów formalnych, które musi spełnić pożyczkobiorca. To, niestety, stanowi pokusę dla osób, które chcą wyłudzić pieniądze.

W miniony piątek (2 sierpnia) policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wejherowskiego, którzy, posługując się nieprawdziwymi oświadczeniami o zatrudnieniu, wyłudzili z instytucji finansowych po kilka tysięcy złotych.

Pierwszy z podejrzanych, 49-latek, wyłudził pożyczkę w wysokości niemal trzech tysięcy złotych, a drugi, 38-latek – prawie 4,5 tysiąca złotych. Teraz obaj zatrzymani będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Najprawdopodobniej zostanie im postawiony zarzut popełnienia przestępstwa oszustwa, które jest zagrożony karą od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24