10.08.2019 09:33 0 Kwt/UM Gdynia

Karnety na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni już w sprzedaży

Fot. Festiwalgdynia.pl

Ruszyła sprzedaż karnetów na tegoroczny 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Karnet daje możliwość zobaczenia 20 filmów podczas całego festiwalu.

  1. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16–21 września. W poniedziałek (5 sierpnia) ruszyła sprzedaż karnetów, która potrwa do 13 września lub do wyczerpania dostępnej puli. Karnety upoważniają do wstępu na seanse w Gdyńskim Centrum Filmowym, Konsulacie Kultury, Muzeum Marynarki Wojennej oraz gdyńskim kinie Helios.

Po ogłoszeniu harmonogramu projekcji, 5 września, do sprzedaży wejdą też bilety na pojedyncze pokazy. Cena biletu normalnego to 22 złote. Za ulgową wejściówkę trzeba będzie zapłacić 18 złotych. W przypadku Konkursu Filmów Krótkometrażowych, bilet na jeden blok filmowy będzie kosztować 15 złotych. Dostępne będą również promocyjne wejściówki dla grup zorganizowanych (firm i instytucji) w cenie 15 złotych od osoby oraz dla grup szkolnych z opiekunem – za 12 złotych od osoby – informuje gdyński urząd miasta.

Na koncie każdego festiwalowego karnetu znajduje się 20 punktów. Jeden punkt równa się jednemu pokazowi filmowemu. Można zarezerwować tylko jedno miejsce na określoną projekcję.

Karnety można nabyć poprzez specjalny system biletowy pod adresem: system.festiwalgdynia.pl. Koszt karnetu to 200 złotych.

W tym roku gości czeka wiele zmian. Święto polskiego filmu, oprócz Gdyńskiego Centrum Filmowego i Teatru Muzycznego, zagości też w kinie Helios, Konsulacie Kultury, Teatrze Miejskim oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, będzie w tym czasie kursować bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

Najważniejszym obiektem festiwalowym pozostanie Teatr Muzyczny w Gdyni, gdzie na Dużej Scenie, Scenie Nowej i Scenie Kameralnej będą się odbywać pokazy konkursowe, w tym uroczyste prezentacje filmów z Konkursu Głównego, z udziałem ekip filmowych. Jednak ze względu na rozbiórkę Centrum Waterfront, organizatorzy FPFF zdecydowali się postawić na Helios jako główne kino festiwalowe dla szerokiej publiczności. Obiekt dysponuje sześcioma salami, które łącznie mogą pomieścić ponad 1200 widzów.

Gdyńskie Centrum Filmowe przy Placu Grunwaldzkim będzie miejscem ważnym dla dziennikarzy obsługujących 44. FPFF. Znajdą się tam pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego i poświęcone im konferencje prasowe oraz Biuro Prasowe.

Przegląd filmowy „Gdynia Dzieciom” odbędzie się natomiast w sali audytoryjnej Centrum Nauki Experyment w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy alei Zwycięstwa.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą najnowsze polskie produkcje. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina – najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy, najgorętsze tematy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24