10.08.2019 14:33 2 Kwt

Rewa: Wspólna zabawa w szczytnym celu

Wielkimi Krokami zbliża się XXIII Festyn Kaszubski w Rewie, który odbędzie się 15 sierpnia. Jak co roku, impreza rozpocznie się o godz. 13:30 przemarszem przez Rewę, a zakończy – pokazem fajerwerków.

Na mieszkańców i turystów w tym dniu czeka wiele atrakcji. O godzinie 16:00 na plaży rozpocznie się pokaz ratownictwa wodnego, zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania się nad wodą, prezentacja technik ratowniczych stosowanych w trakcie działań na wodzie i przedstawienie podstawowych zasad udzielenia pomocy osobie tonącej.

Pokaz ratownictwa wodnego jest jednym z elementów powstającego programu "Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Mieszkaniec". Statystyki utonięć co roku są tragiczne. To pokazuje, że ciągle nie zdajemy sobie sprawy, jak niebezpieczny może się okazać wypoczynek nad wodą. Celem pokazu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą, a także okazja, aby przećwiczyć udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej – informuje gmina Kosakowo.

Na scenie zobaczymy zespół Kosakowianie, Orkiestrę Dętą Gminy Kosakowo, Dębogórskie Kwiatki, Bandonia, zespół Jantarki, zespół P.O.L.S.K.A i Fliger. Gwiazdą wieczoru będzie Basta.

W trakcie festynu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Wojtusia Kasprzyk, który cierpi na genetyczną chorobę krwi i kości – zespół TAR.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24