10.08.2019 09:00 0 Kwt/mat.prasowe

Sprawdź najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim

Źródło: Uniwersytet Gdański/Facebook

Kryminologia, Produkcja form audiowizualnych, Filologia angielska, Zarządzanie instytucjami artystycznymi spec. menedżerska, Skandynawistyka i Psychologia są w tym roku najbardziej obleganymi kierunkami studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Dużą popularnością cieszą się także takie kierunki jak Informatyka (profil praktyczny), Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej, Sinologia, Bezpieczeństwo narodowe i Amerykanistyka. Nadal trwa rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia oraz studia niestacjonarne. Rozpoczęły się także pierwsze nabory dodatkowe, w tym na studia stacjonarne pierwszego stopnia.

Uczelnia zaplanowała przyjęcie blisko 12 tysięcy osób: 8743 osoby na studia stacjonarne oraz 3127 osób na studia niestacjonarne

Oferta Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2019/2020 to ponad 80 kierunków studiów, w tym osiem nowych, na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uczelnia proponuje także kształcenie w szkołach doktorskich oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na studiach podyplomowych – informuje Uniwersytet Gdański.

W rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia o przyjęcie ubiegało się niemal 21 tysięcy kandydatów. Aplikację złożyło także 330 Białorusinów osób) i 110 Ukraińców.

W tym roku na Uniwersytecie Gdańskim uruchomiono nowe kierunki studiów, czyli Informatykę o profilu praktycznym – stacjonarne studia I stopnia, Zarządzanie instytucjami służby zdrowia – stacjonarne studia I stopnia, Produkcja form audiowizualnych – stacjonarne studia I stopnia, Ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne – stacjonarne studia II stopnia, Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia (Health care technology) – niestacjonarne studia II stopnia, Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS – stacjonarne studia II stopnia, Geografia fizyczna z geoinformacją – stacjonarne studia II stopnia, Criminology and criminal justice – stacjonarne studia I stopnia w języku angielskim.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24