08.08.2019 14:33 0 Gol

Na Stadionie Miejskim w Gdańsku odbędzie się benefis Tomasza Wałdocha

Fot. Pomorski Związek Piłki Nożnej/Pomorski-zpn.pl

Pomorski ZPN, kontynuując kilkuletnią tradycję, organizuje benefis kolejnej wybitnej postaci wywodzącej się z naszego regionu. Tym razem bohaterem będzie 74-krotny reprezentant Polski Tomasz Wałdoch, który swoją karierę zaczynał w Stoczniowcu Gdańsk. Benefis odbędzie się, w sobotę (10.08) o godz. 17 na Stadionie Miejskim przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku.

Benefisy Pomorski Związek Piłki Nożnej zainaugurował w 2016 roku. Jako pierwszego uhonorowano karierę Bogusława Kaczmarka. Rok później swoje święto obchodził Wojciech Łazarek, a w 2018 roku – Lech Kulwicki. Natomiast w 2019 roku bohaterem będzie Tomasz Wałdoch.

48-latek swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Stoczniowcu Gdańsk. W wieku 17 lat trafił do Górnika Zabrze. Dla drużyny ze Śląska rozegrał 152 mecze strzelając 8 bramek. Jego wizerunek zawisnął w „Galerii Sław” na Stadionie im. Ernesta Pohla. W swojej karierze reprezentował również barwy VFL Bochum, FC Schalke 04 oraz Jagiellonii Białystok. Grający na pozycji obrońcy w drużynie narodowej Wałdoch rozegrał 74 mecze. Jego największym sukcesem w reprezentacji było zdobycie srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.

W ramach sobotniego benefisu o godz. 17:00 odbędzie się mecz Przyjaciele Tomka i FC Schalke 04. Spotkanie to zostanie poprzedzone turniejem Akademii Młodych Orłów, który rozpocznie się o godzinie 15. Stadion Miejski w Gdańsku gościć będzie wielu reprezentantów Polski i Niemiec, a także jednego mistrza świata! Wstęp na stadion jest darmowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24