09.08.2019 15:15 1 Gol

Arka postara się opuścić miejsce 'czerwonej latarni' tabeli

Fot. Arka.gdynia.pl

Arka Gdynia pierwszy punkt w nowym sezonie PKO Ekstraklasy zdobyła tydzień temu z Koroną Kielce (1:1). W 4. serii spotkań podopieczni Jacka Zielińskiego w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin postarają się pójść dalej za ciosem, szczególnie, że po 3. kolejkach żółto-niebiescy zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Dla kibiców to będzie mecz przyjaźni, ale dla obu drużyn – zacięta walka o komplet punktów. Zagłębie w trzech kolejkach dwa razy grało u siebie i zanotowało 2 remisy (z Cracovią i Jagiellonią). W tym ostatnim meczu Zagłębie goniło wynik od stanu 0:2. Z kolei Arka dotychczas przegrała z Jagiellonią Białystok 0:3 i Pogonią Szczecin 0:2 oraz zremisowała z Koroną Kielce 1:1.

Z jednej strony mamy punkt i pierwszą bramkę, ale z drugiej jest też duży niedosyt. Szkoda tego meczu. Gdybyśmy w końcówce mieli trochę więcej "chłodnej głowy", spokoju i jakości, to byśmy prawdopodobnie ten mecz wygrali – mówił tydzień temu na pomeczowej konferencji z Koroną Jacek Zieliński, szkoleniowiec gdynian. – Jest 1 punkt i przełamanie. Kolejny mecz, który dużymi fragmentami pokazuje, że robimy krok do przodu, powoli się podnosimy i wychodzimy z tego marazmu. Dużo jeszcze brakuje, żeby powiedzieć o pełnym przełamaniu, ale duże słowa uznania dla chłopaków. Mimo tego, że nie szło, były ciężkie momenty, to wytrzymaliśmy i potem przycisnęliśmy rywali. Jednak do zwycięstwa trochę zabrakło – podkreślał.

Dodajmy, że sędzią spotkania Zagłębia z Arką będzie Tomasz Musiał (Kraków). Jego asystentami będą Sebastian Mucha i Marek Arys. Na sędziego technicznego wybrano Kornela Paszkiewicza. Za VAR odpowiadać będą sędzia Jarosław Przybył i jego asystent Radosław Siejka.

Początek meczu Zagłębie Lubin – Arka Gdynia w sobotę (10.08) o godz. 17:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24