13.08.2019 08:50 4 Kwt/KMP Sopot

Świętował narodziny dziecka i… wjechał samochodem do tunelu

źródło: KMP Sopot

W poniedziałek nad ranem (12 sierpnia) 27-latek wjechał samochodem do tunelu dla pieszych w okolicach ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Mieszkaniec powiatu kartuskiego miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto badanie śliny wykazało u niego obecność amfetaminy. Mężczyzna tłumaczył się, że razem z kolegami wcześniej świętował narodziny dziecka, następnie postanowili wrócić do domu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 4:30. Mundurowi patrolujący ulice Sopotu zauważyli, że na udostępnionej do ruchu części ul. Bohaterów Monte Cassino, kierujący samochodem wykonuje dziwne manewry. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, ale w tym momencie kierujący samochodem nagle wjechał do tunelu dla pieszych znajdującego się pod torami kolejowymi.

Samochodem podróżowało czterech kolegów, a kierującym był 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu i sprawdzili jego trzeźwość. Przeprowadzone badanie wykazało, że 27-latek ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca toyoty natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do sopockiej komendy. W rozmowie z policjantami tłumaczył się, że razem z kolegami wcześniej świętował narodziny dziecka, a teraz wracali do domu. Widząc nienaturalne zachowanie kierowcy i podejrzewając, że mógł on także jechać pod wpływem narkotyków, policjanci przeprowadzili także wstępne badanie na ich obecność. Nie mylili się. Wstępne badanie śliny wykazało u 27-latka obecność amfetaminy – informuje KMP Sopot.

W bieliźnie zatrzymanego znaleziono zawiniątko z zawartością białej substancji, którą przekazano do biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

źródło: KMP Sopot

źródło: KMP Sopot


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24