17.08.2019 15:30 13 raz

‘Spierają się’ o przebieg granic dzielnic Rumi

Źródło: Google Maps

Z dość nietypowym, ale wcale nie takim bezzasadnym pytaniem do władz Rumi zwróciła się grupa mieszkańców. Zainteresowało ich, czy w mieście istnieją oficjalne granice dzielnic. Chcą m.in…. rozstrzygnąć „spory”.

„Czy istnieje jakaś oficjalna mapa dzielnic w Rumi? Nieraz spieramy się ze znajomymi, kto mieszka w której dzielnicy i właściwie nie mamy żadnego oficjalnego źródła” – napisali w pytaniach mieszkańców skierowanych do Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej w Rumi mieszkańcy tego miasta.

Granice będą jednak trudne do ustalenia bo, jak się okazuje, Rumia formalnie nie ma dzielnic. Jak wyjaśnili w odpowiedzi urzędnicy, funkcjonują jedynie nazwy zwyczajowe, nawiązujące do nazw wsi i folwarków, które weszły w skład Rumi.

Co ciekawe, nigdy nie powstała mapa obrazująca zasięg tych nazw. Jednak pewien pogląd na ich lokalizację dają mapy dostępne pod linkiem: http://rumia.e-mapa.net, najlepiej spojrzeć na mapy z folderu „mapy przedwojenne” – radzą przedstawiciele urzędu miejskiego na łamach biuletynu samorządowego Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24