13.08.2019 13:00 4 Kwt

Wzniosą modlitwy ku niebu. Kolejny odpust przed nami

Źródło: Wejherowo.pl/archiwum

Jak co roku w sierpniu, na Wejherowskiej Kalwarii odbędzie się odpust Najświętszej Marii Panny. W uroczystości wezmą udział mieszkańcy i duchowni z parafii z całego powiatu i zaproszeni goście z całej Polski.

Ks. bp Wiesław Szlachetka będzie przewodniczyć uroczystościom odpustowym. Biskup poprowadzi również sumę na Kalwarii Wejherowskiej. Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wejherowie odbędzie się w dniach 14–15 sierpnia.

Już w środę (14 sierpnia) o godzinie 18:00 odbędzie się procesja z kościoła klasztornego na Kalwarię Wejherowską, a o godz. 18:30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci Matki Bożej (Kaplica Kajfasza). Natomiast o godzinie 19:00 rozpocznie się msza święta, a po niej – tradycyjna i piękna procesja maryjna ze świecami od kaplicy Domku Matki Bożej do kaplicy Grobu Maryi przy ul. ks. E. Roszczynialskiego.

Następnego dnia, czyli w czwartek (15 sierpnia) o godz. 9:00 zaplanowano procesję z kościoła klasztornego na Kalwarię, gdzie o godzinie 9:30 odbędą się „Godzinki” ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Suma Odpustowa rozpocznie się o godzinie 10:00, a po mszy świętej – zgodnie z tradycją – odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24