13.08.2019 12:20 3 mike/SM Wejherowo

Stoczył nierówną walkę z Remusem – dostał wysoki mandat

Fot. SM Wejherowo

Rzeźba Remusa już od pięciu lat jest wdzięcznym obiektem, często fotografowanym przez turystów. Okazuje się także, że figura od czasu do czasu staje się przedmiotem agresji. Nie inaczej było we wtorkową noc, gdy zakapturzony mężczyzna postanowił stoczyć pojedynek z Remusem. Rzeźba nie ucierpiała, za to agresor będzie musiał zapłacić wysoki mandat.

Trudno powiedzieć, co „natchnęło” mężczyznę idącego we wtorkową (13 sierpnia) noc wejherowskim deptakiem, by zaatakować rzeźbę Remusa, zwłaszcza że starcie z figurą może skutkować kontuzją. Poza tym jest bezsensownym aktem wandalizmu. Taki „wyczyn” w oku kamery miejskiego monitoringu tym bardziej może zastanawiać… Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 1:00.

Dyżurny Straży Miejskiej zainteresował się samotnie idącym mężczyzną w kapturze. Ten w pewnym momencie podszedł do figury Remusa i uderzył go. Potem nogą próbował zniszczyć figurę towarzyszących Remusowi dzieci – relacjonuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Fot. SM Wejherowo

Na miejsce udał się patrol straży miejskiej, który zatrzymał wandala. Nie wiadomo, czy agresor doznał kontuzji. Pewne jest za to, że ucierpiał jego portfel – za nocny „wyczyn” otrzymał wysoki mandat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24