13.08.2019 13:44 0 Gol

W Szemudzie pobiegnie 400 osób. Zmierzą się z 10 kilometrami

Mat. pras.

To będzie biegowa sobota (17 sierpnia) w Szemudzie. Do podwejherowskiej wsi zawita największa impreza biegowa w Polsce północnej, czyli Kaszuby Biegają. Kaszubski Bieg Lesoków będzie 8. odsłoną tegorocznego cyklu KB. W zmaganiach weźmie udział ponad 400 osób.

Kaszubski Bieg Lesoków, czyli 10 km po niełatwej trasie wiodącej przez Szemud i leśne tereny Grabowca. Większość po podłożach asfaltowych. Bieg wystartuje o godz. 11:00 z ul. Obrońców Szemuda, gdzie miejsce będzie miała również meta. Przed startem biegu głównego odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży – bezpłatne, bez zapisów.

Impreza w Szemudzie jest jedynym etapem cyklu Kaszuby Biegają 2019, odbywającym się w powiecie wejherowskim. Tradycyjnie pojawią się grupy biegowe z teg terenu – m.in. Bojano Biega, Małe Trójmiasto Biega, Run Baby’s, Kaszubi Luzino, czy Runeda.

W tym roku będzie to XIV edycja Kaszubskiego Biegu Lesoków. 13 lat temu po raz pierwszy zorganizował go Ryszard Tomys z Przetoczyna, niegdyś czołowy biegacz województwa pomorskiego.

Na wydarzenie zapraszają marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski oraz dyrektor Kaszuby Biegają Henryk Miotk.

Internetowe zapisy do biegu potrwają do środy 14 sierpnia, natomiast rejestracja będzie prowadzona również w dniu imprezy. Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, organizator wydarzenia, informuje, że w dniu zawodów między godziną 11:00 a 12:30 na trasie biegu, wystąpią utrudnienia w ruchu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24