15.08.2019 16:28 1 mike

Przyjechali do Rewy, by radośnie świętować

Fot. Anna Grzymkowska/TTM

Kaszubi z Nordy przyjechali do Rewy, aby wspólnie się bawić i świętować. W tym roku okazją jest XXIII Festyn Kaszubski. Impreza łączy pokolenia, a przy okazji – przyczynia się do utrwalania kultury regionu.

Czwartkowy (15 sierpnia) festyn w Rewie rozpoczął się około godziny 13:30, od przemarszu z miejscowego kościoła. O godzinie 14:00 odprawiono mszę świętą na Szperku. Godzinę później nastąpiło uroczyste otwarcie festynu.

Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM Fot. Anna Grzymkowska/TTM

Jak na typowo kaszubską imprezę przystało, na miejscu nie mogło zabraknąć licznych nawiązań do kultury regionu, a dominującym motywem były wzory kaszubskie, które pojawiały się m.in. na wytworach rękodzieła. Nie brakowało też lokalnych smakołyków.

Na godzinę 16:00 zaplanowano pokaz ratownictwa wodnego. Na scenie pojawią się zespół Kosakowianie, Orkiestrę Dętą Gminy Kosakowo, Dębogórskie Kwiatki, Bandonia, zespół Jantarki, zespół P.O.L.S.K.A i Fliger. Gwiazdą wieczoru będzie Basta. Około godziny 21:30 będzie można podziwiać pokaz fajerwerków. Impreza potrwa do 22:00.

W trakcie festynu zbierane są pieniądze dla Wojtusia Kasprzyk, który cierpi na genetyczną chorobę krwi i kości – zespół TAR. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Dębogórze-Kosakowo i gmina Kosakowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24