19.08.2019 12:20 0 NW

Poprzez muzykę chcą upamiętnić ofiary zbrodni w Piaśnicy

Źródło: wspieram.to

Młody trójmiejski zespół Folk Acoustic chce wydać płytę. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 24 tysiące złotych. Do pełnej kwoty brakuje tylko i aż 14 tysięcy. Muzycy wykonują muzykę folkową i kaszubską, ale poruszają także ważne tematy z regionu. Tak w 80. rocznicę wybuchy II wojny światowej powstał projekt „Piaśnicki Lament”.

Na płycie wybrzmieć ma w pełni autorska muzyka, skomponowana przez Szymona Chylińskiego – założyciela i akordeonistę zespołu. Utwory opowiadają o zbrodni w Lasach Piaśnickich, która miała miejsce na początku II wojny światowej. Projekt ma upamiętnić tragiczną śmierć kilkunastu tysięcy ofiar, pomordowanych w Piaśnicy. Na szerszym polu ma także uświadamiać społeczność na temat tej zbrodni, a muzyka ta ma być głosem sprzeciwu artystów wobec przemocy.

Dzięki delikatności sztuki, opowiadamy trudne historie, skłaniając do głębokiej refleksji, poruszamy dusze, oczarowujemy dźwiękiem – mówią muzycy.

Na płycie będzie można usłyszeć 10 piosenek z muzyką skomponowaną do wierszy z tomiku „Piaśnica oczyma poetów”. Po wielu godzinach spędzonych w studiu udało nagrać się cały materiał. Teraz niezbędne są środki, by wydać album. Pieniądze potrzebne są na opłacenie realizatora dźwięku, wytłoczenie płyty, jak i promocję.

Źródło: wspieram.to

Muzycy przeprowadzili wiele rozmów z dyrektor Muzeum Piaśnickiego, Teresą Patsidis, która czuwała nad merytoryczną stroną projektu, z Tomaszem Fopke, który sprawował pieczę nad kaszubską odsłoną trzech piosenek, jakie artyści chcą zawrzeć na płycie. Zespół w zamian za wsparcie przygotował nagrody – m.in. warsztaty śpiewu, skomponowanie piosenki na prywatne zamówienie, koncert dedykowany wszystkim darczyńcom i wiele innych.

Źródło: wspieram.to

Zbiórka potrwa do 15 września. Każdy kto chciałby przyłączyć się do akcji wpłaty może dokonać na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24