19.08.2019 13:14 6 mike

Tupadły: Trzy osoby ucierpiały w zderzeniu dwóch aut

Fot. KP PSP Puck

W poniedziałkowy (19 sierpnia) poranek doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w miejscowości Tupadły. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych ucierpiało trzech mężczyzn – dwóch mieszkańców powiatu puckiego i gdynianin.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 7:00. Dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze powiatowej w okolicach miejscowości Tupadły. Zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG w Pucku oraz zastęp OSP z Jastrzębiej Góry. Wezwano też zespoły ratownictwa medycznego i policję.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia okazało się, że dwie osoby podróżujące jednym samochodem są na zewnątrz z ogólnymi obrażeniami. Kierujący drugim pojazdem znajdował się wewnątrz samochodu. Dostęp do niego był utrudniony – relacjonuje st. kpt. Artur Krzeszowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Fot. KP PSP Puck Fot. KP PSP Puck Fot. KP PSP Puck Fot. KP PSP Puck Fot. KP PSP Puck

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do osoby uwięzionej w samochodzie. Wyjaśnianiem okoliczności tego wypadku zajmą się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24