02.11.2010 09:40 0

Wielki sukces wejherowian w unihokeju seniorów

Dopiero w V-VI kolejce rozgrywek Ekstraligi Unihokeja, zespół UKS „ OSEMKA” zadebiutował przed własną publicznością w Wejherowie. Przeciwnikiem wejherowian był zespół MUKS ZIELONKA, który w ubiegłym sezonie zamkną naszemu zespołowi drogę do strefy medalowej.

Początek meczu nie pozwolił na ustalenie faworyta tego spotkania, jednak w 14 min. pierwszej tercji Mateusz Antoniak z Zielonki otworzył wynik meczu. 0:1 dla naszego rywala i tak kończy się pierwsza tercja meczu. W 10 minucie drugiej tercji Leszek Samson wyrównuje wynik spotkania, a 14 min. Karol Barzowski wyprowadza wejherowian na prowadzenie. 2:1 po dwóch tercjach meczu. Trzecia tercja miała zadecydować o wyniku spotkania między dotychczasowym Liderem grupy ( Zielonka) i jej wiceliderem z Wejherowa. Już w 3 minucie tej tercji Aleksander Kujawa podwyższa wynik na 3:1 dla Wejherowa, a w 6 minucie ten sam zawodnik strzela kolejną bramkę. Na 9 minut przed końcem spotkania Sebastian Kostecki strzelając bramkę na 4:2 ożywia nadzieję w zespole gości na korzystny wynik tego spotkania. Na krótko! Już w 12 i 14 min. Karol Barzowski rozwiewa wszelkie nadzieje by jakieś punkty były łupem gości z Zielonki. Jeszcze w 17 min. Andrzej Kryński strzela bramkę dla gości i mecz kończy się wynikiem 6:3.

Mecz niedzielny rozpoczął się również od prowadzenia Zespołu z Zielonki 0:1. Już w 3 min. po błędzie obrońcy Wejherowa Andrzej Kryński strzela bramkę. Jednak już w 5 min. jest remis. Bramka Daniela Prangi. Dalsza część tercji to błędy w obronie i kolejno w 9,16 i 20 min. pierwszej tercji goście strzelają kolejne bramki i ustalają wynik na 1:4. W szatni wejherowian pełna mobilizacja. Wiara w zwycięstwo jeszcze nie zgasła. Po samobójczej bramce zespołu z Zielonki, po strzałach Przemka Żyły i Mateusza Kołakowskiego jest remis. Niestety , na 4 sekundy przed końcem drugiej tercji rzut wolny wykonują goście i ustalają wynik na 4:5. Ponownie o wyniku zadecyduje trzecia tercja spotkania. W trzeciej min. Przemek Żyła wyrównuje wynik meczu. Później Aleksander Kujawa i Leszek Samson doprowadzają do zwycięstwa zespołu UKS „ÓSEMKA” WEJHEROWO.

1. UKS „ÓSEMKA” WEJHEROWO- MUKS ZIELONKA 6:3 ( 0:1; 2:0; 4:2 )
    1. UKS „ÓSEMKA” WEJHEROWO- MUKS ZIELONKA 7:5 ( 1:4; 3:1; 3:0 )