21.08.2019 14:50 3 AW

Rusza drugi etap budowy gdyńskiego 'Central Parku'

Źródło: Gdynia.pl

Rusza drugi etap prac przy budowie gdyńskiego Parku Centralnego, którego realizacja rozpoczęła się rok temu, a jego finał planowany jest na koniec 2020 roku. Koszt całej inwestycji szacuje się na około 35 milinów złotych.

W październiku 2018 roku rozpoczął się pierwszy etap prac nad projektem zlokalizowanym między ul. Tetmajera, Legionów i aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego. Docelowo ma się tam znaleźć park miejski z wielkim stawem, ścieżki dla biegaczy i rolkarzy, punkty gastronomiczne oraz sezonowe atrakcje. Obiekt zostanie podzielony na trzy strefy: ciszy, wypoczynku i rekreacji.

Źródło: Gdynia.pl

Z pewnością najbardziej czasochłonną, a zarazem jedną z ważniejszych części realizacji inwestycji jest podziemny parking na 270 samochodów, z wjazdem od ul. Partyzantów. W związku z jego budową, parking przed Urzędem Miasta zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie teren zielony z wysokimi drzewami, które wizualnie będą oddzielać park od al. Piłsudskiego i ul. Świętojańskiej.

Przypomnijmy, że prace przy budowie Parku Centralnego są podzielone na trzy etapy. Pierwszy dotyczył obszaru pomiędzy ulicami Legionów i Tetmajera, gdzie zakończono już roboty, drugi etap to obszar między ulicą Legionów a pawilonem przy istniejącym skateparku i powinien być gotowy do sierpnia 2020 roku, a trzeci etap – między pawilonem a ulicą Świętojańską – znajduje się aktualnie w fazie projektowej – informuje portal Gdynia.pl.

Źródło: Gdynia.pl

Koszt prac drugiego etapu wynosi dokładnie 9 488 752 złotych, a jego wykonawcą będzie firma Roka Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego.

Podpisujemy umowę na realizację drugiego etapu. Dzięki temu, że powtórzyliśmy postępowanie przetargowe, udało nam się zaoszczędzić prawie 800 tysięcy złotych. Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia prac – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent ds. rozwoju.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, zapowiada, że już niedługo zostanie otwarta część parku, nad którą skupiły się prace w pierwszym etapie realizacji inwestycji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24