27.08.2019 14:50 31 NW

Sygnalizacja świetlna stanie na skrzyżowaniu w Gościcinie

Fot. KPP w Wejherowie

W czwartek (29 sierpnia) rozpoczną się prace związane z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Lęborskiej/Kochanowskiego i Równej w Gościcinie. Pismo w tej sprawie funkcjonariusze skierowali do zarządcy drogi w ubiegłym roku. Powodem był wypadek ze skutkiem śmiertelnym na tamtejszej krzyżówce.

Policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Zarządu Dróg Krajowych spotkali się 21 listopada 2018 roku na miejscu wypadku śmiertelnego w Gościcinie. Wówczas sprawdzona została infrastruktura drogowa, w wyniku czego policjanci złożyli u zarządcy drogi wniosek o budowę w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Fot. archiwum TTM

Spotkania zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to stała procedura. Członkowie grupy spotykają się w miejscu, gdzie doszło do zdarzenia i weryfikują jego przyczyny. Ubiegłoroczny wypadek wykazał, że dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, na przejściu dla pieszych należy zainstalować sygnalizację świetlną. Wniosek ten został przyjęty i rozpatrzony. W rezultacie, już w najbliższy czwartek (29 sierpnia) rozpoczną się prace nad montażem świateł.

Fot. archiwum TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24