02.09.2019 10:30 12 NW

Pucki szpital ukarany mandatem. Powód? Owady na oddziałach

Źródło: zdjęcie czytelnika

Pacjenci szpitala w Pucku skarżą się na dużą ilość owadów na oddziałach. Sanepid komentuje, że do takich sytuacji nie należy dopuszczać, a po przeprowadzonej kontroli ukarał prezes szpitala grzywną.

O muszkach, które zalegają na suficie czy parapetach, media poinformował pacjent, który niedawno przebywał na puckim oddziale. Zarząd szpitala twierdzi, że problem ten pojawia się każdego roku, a mimo to wciąż nie został skutecznie rozwiązany.

Te muszki były i prawdopodobnie będą. Możemy zamknąć okna, ale jest gorąco i zakładam, że pacjenci tego nie wytrzymają. Szpital zastosował pewne procedury, lecz nie możemy stosować żadnych środków owadobójczych. Muszki po kilku godzinach spadają, nie gryzą, po prostu siedzą na ścianie. Sanepid sprawdził pomieszczenia, jednak nie podał konkretnej informacji, jak się ich pozbyć – mówi Weronika Nowara, prezes puckiego szpitala.

Sanepid sprawę komentuje następująco:

Przepisy jasno stanowią, kto jest odpowiedzialny za stan higieniczno-sanitarny – jest to szpital. Oddział wewnętrzny jest ważnym centrum szpitala, i nie jest rolą sanepidu wskazywanie rozwiązań. Najprostszą rzeczą jest zamontowanie siatek na owady, na oknach, które są bardzo skuteczne w przypadku owadów – komentuje Anna Obuchowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Źródło: zdjęcie czytelnika

Prezes szpitala w wyniku kontroli ukarana została mandatem karnym. Sanepid zaznacza, że za utrzymanie nieruchomości w należytym stanie higieniczno-sanitarnym odpowiedzialny jest zarządzający. Rolą szpitala jest zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa oraz nienarażanie na wszelkiego rodzaju zakażenia i choroby zakaźne. Nie wolno dopuszczać do sytuacji, w której na oddziale jest tyle owadów.

Fot. Marek Trybański/TTM

W toku dalszego postępowania sanepid zapowiedział kolejne kontrole w puckim szpitalu, który ma sprawdzić, czy problem został usunięty.

Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24