05.09.2019 09:56 1 Gol

Damian Lisiecki wzmocnił kadrę Gryfa Wejherowo

Fot. WKS Gryf Wejherowo

Zarząd wejherowskiego klubu wykorzystał ostatni dzień letniego okienka transferowego i na początku tygodnia udało się Gryfowi Wejherowo zakontraktować nowego piłkarza. Na zasadzie wypożyczenia z Arki Gdynia do końca sezonu 2019/2020 w barwach żółto-czarnych występować będzie Damian Lisiecki.

Szkoleniowiec Gryfa Wejherowo, Łukasz Kowalski, będzie wykorzystywał przede wszystkim jego umiejętności w odbiorze piłki, bo Damian Lisiecki to zawodnik formacji defensywnej. Wprawdzie ten urodzony 31 lipca 2000 roku piłkarz ostatnio występował na czwartoligowym szczeblu, w drużynie rezerw Arki Gdynia, to zespoły z Małego Trójmiasta Kaszubskiego nie są mu obce.

Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w juniorach Jedynki Reda. Później swoje umiejętności szlifował dalej w Redzie, ale już w zespole Orląt. W sezonie 2016/2017 trafił już do juniorów Arki, gdzie od kolejnych rozgrywek rywalizował już w IV lidze.

Ten mierzący 184 cm wzrostu obrońca był powoływany na konsultację szkoleniową kadry U-15 i U-16.

Lisiecki do Gryfa trafił z Arki na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2019/2020. Swoją pierwszą szansę do zagrania w barwach WKS-u 19-latek będzie miał w sobotę, 7 września. Gryf na wyjeździe zagra z Błękitnymi Stargard.

Przypomnijmy, że latem na Wzgórze Wolności trafili: Filip Szewczyk (Górnik Łęczna), Kacper Małolepszy, Tomasz Wojcinowicz (Ursus Warszawa), Igor Biedrzycki (Huragan Morąg), Maksymilian Hebel (Arka Gdynia),Oskar Koprowski (ŁKS Łódź), Marcin Prusinowski (Ursus Warszawa), Szymon Nowicki (Chrobry Głogów), Mariusz Sławek (Arka II Gdynia), Jakub Pek (Arka II Gdynia), Mikołaj Gabor (Olimpia Grudziądz), Kamil Kankowski (Stolem Gniewino), Tomasz Kolus (Unia Skierniewice), Jakub Poręba (Arka II Gdynia), Mateusz Majewski (Motor Lublin), Bartosz Gęsior (Legia II Warszawa), Marcin Burkhardt (Legionovia Legionowo) i wspomniany Damian Lisiecki (Arka II Gdynia).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24