08.09.2019 13:30 0 raz

Żelistrzewo walczy o tytuł najpiękniejszej wsi

Fot. UG Puck

W Żelistrzewie odbyła się prezentacja wsi, w wojewódzkim etapie Najpiękniejszej Wsi w Województwie Pomorskim. Jak podaje serwis prasowy gminy Puck, mieszkańcy i sołectwo zaprezentowali swoje największe atuty – nie tylko piękno miejscowości, ale i ofertę artystyczną.

To kolejny etap zmagań w konkursie na Najpiękniejszą Wieś. Wcześniej Sołectwo Żelistrzewo znakomicie zaprezentowało się na etapie gminnym i powiatowym, dzięki czemu teraz ma szansę na zmagania w etapie wojewódzkim – podają gminni urzędnicy.

W ramach konkursu Żelistrzewo odwiedziła specjalna komisja.

Z komisją spotkaliśmy się przy naszym kościele – czytamy na facebookowym profilu sołectwa Żelistrzewo. – Po obejściu całego terenu kościoła pojechaliśmy w naszą wspólną podróż, którą zaczęliśmy od dworca PKP. Po nim zobaczyliśmy dworzec PKS, plac zabaw i stadion z orlikiem, na którym „akurat” odbywał się trening Orzełków i Korony Żelistrzewo. Następnie odwiedziliśmy plac zabaw przy blokach. Kolejnym punktem była nasza straż pożarna (która "zawyła" na nasz widok) i szkoła, po której oprowadziła nas sama Pani Dyrektor. Na końcu komisja została zaproszona do Wiejskiego Domu Kultury, przed którym stali nasi panowie z ekipy Dzik Team z swoimi najciekawszymi pojazdami.

Przedstawiciele sołectwa zapewniają, że w tym roku „zrobili (prawie) wszystko, co mogli zrobić, aby pokazać, że Żelistrzewo jest piękne”.

Miejmy nadzieję, że to wystarczy na tytuł Najpiękniejszej Wsi w Województwie Pomorskim – podsumowali.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24