10.09.2019 11:30 0 Kwt

Będą rozmawiać o diecie stosowanej w walce z rakiem

Źródło: Pixabay.com

Każda osoba, która interesuje się dietą chorego na raka oraz tym, na ile może ona pomóc w powrocie do zdrowia, może wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się w środę, 11 września na terenie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Cykliczne warsztaty odbywają się po raz kolejny na terenie budynku nr 26 (Oddział Radioterapii, I piętro) w budynku szpitala przy ul. Powstania Styczniowego 1 w Gdyni. Najbliższe zaplanowano na środę, 11 września o godzinie 15:00, kolejne natomiast: 10 października, 13 listopada i 11 grudnia.

Szpitale Pomorskie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla pacjentów chorych na raka oraz ich opiekunów, które poświęcone będą właściwej diecie. Organizm pacjentów onkologicznych często jest wyniszczony i potrzebuje zbilansowanej, bogatej w niezbędne składniki odżywcze diety. Bywa też tak, że po zakończeniu terapii, chorzy mają problemy z powrotem do dawnego wyglądu i wagi. Dlatego też udział w zajęciach, podczas których dietetyk podpowie, jakie pokarmy powinny znaleźć się w menu każdego dnia, a których należy unikać, może okazać się dobrym sposobem na wprowadzenie zmian w codziennych nawykach żywieniowych – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

W trakcie spotkania dostępni będą specjaliści z zakresu wiedzy o żywieniu osób chorych onkologicznie. Wstęp na warsztaty jest darmowy.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24