12.09.2019 10:30 3 Kwt

Istnieją już od 20 lat. Wejherowski PCPR świętuje swój jubileusz

Źródło: Facebook

W najbliższą środę (18 września) o godzinie 12.00 w Wejherowskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta Gala z okazji 20-lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W trakcie uroczystości wyróżnione zostaną między innymi osoby, które realizują założenia placówki.

W wydarzeniu wezmą udział władze województwa, powiatu, miast i gmin mieszczących się na terenie powiatu wejherowskiego, pracownicy Powiatowych Centrów Pomocy Społecznej, Ośrodków Pomocy Społecznej i sądu.

Podczas uroczystości wręczone zostaną podziękowania dla osób zasłużonych dla idei pomocowej realizowanej w ramach pracy zawodowej oraz rodzin zastępczych działających na terenie powiatu wejherowskiego – informuje Magdalena Posańska, zastępca kierownika Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie

W trakcie uroczystości zaprezentowane zostaną efekty pracy placówki oraz odbędzie się pokaz filmu przedstawiającego ważne okoliczności z życia instytucji. Przed publicznością wystąpi dziecięcy zespół artystyczny.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie działa na terenie powiatu wejherowskiego już 20 lat. Przez ten czas placówka udziela pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym: dzieciom, rodzinom, osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. PCPR zajmuje się również zabezpieczeniem dzieciom pieczy zastępczej w przypadku niemożności zapewnienia opieki i wychowania przez rodziców.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24